Haber

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’in Dünya Şehircilik Günü Mesajı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Eskişehir İl Müdürü Hikmet Çelik, 8 Kasım Dünya Şehirleşme Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çelik, yaptığı açıklamada, Dünya Şehirleşme Günü’nün 1949 yılından bu yana kutlandığını belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın altyapısı sağlam, afetlere karşı dayanıklı, çevreye duyarlı şehirler yaratmayı hedeflediğini belirten Çelik, şöyle konuştu:

“Bakanlığımızın misyonu, doğal çevreyi koruyarak sürdürülebilir kentler ve yerleşimler yaratmak, kentlerimizin kimliğini yeniden canlandırmak ve planlama, dönüşüm, güvenli inşaat, gayrimenkul yönetimi ve kentsel dönüşüm yoluyla tüm çevre hizmetlerini düzenleyici ve denetleyici bir yaklaşımla sunmaktır. yatay mimariye dayalı konut.Bakanlığımızın vizyonu Sürdürülebilir çevremizi ve medeniyetimizi canlı tutan şehirlerdir.Ülkemizin 2023 çevre ve medeniyete sahip bir ülke olması hedefiyle Müdürlüğümüz bu doğrultuda tüm çalışmaları titizlikle yürütmektedir. doğal, tarihi ve kültürel kaynaklarını koruyan, sürdürülebilir kılan, yenilik ve teknolojiyle bütünleştiren, rekabet gücüne sahip, yaşam kalitesini artıran bir kentleşme vizyonuna sahip olan “Dünya Kentleşme Günü Kutlu Olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu